W szkole działa Samorząd Szkoły Podstawowej

Samorząd uczniowski jeden z organów szkoły , organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską, niezależna od administracji oświatowej.

Prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski, Aleksander Kamiński.

Powołanie samorządu uczniowskiego w polskiej szkole gwarantuje Ustawa o systemie oświaty z dnia 7 grudnia 1991 roku. Zgodnie z przywołaną ustawą samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie danej szkoły.

Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierają swoich przedstawicieli zasiadających w organach samorządu uczniowskiego. Zasady wybierania przedstawicieli uczniów do organów muszą zostać ustalone w regulaminie samorządu uczniowskiego, który jest uchwalany przez uczniów w powszechnym, równym i tajnym głosowaniu.

Sekcje Samorządu Uczniowskiego:

Sekcja informacyjna -prowadzenie tablicy informacyjnej SU.

Sekcja dekoracyjna - przygotowuje dekoracje okolicznościowe na terenie szkoły oraz dekoracje na dyskoteki;

Sekcja rozrywki - przygotowuje imprezy typu : dyskoteki, kiermasze, kawiarenki dla rodziców,loterie fantowe, akcje samorządowe.

Pierwszy dzień wiosny - zaproszenie do konkursu

Zdjęcia prac należy przesyłać  do 23.03.2021 roku na mail  samorzad.uczniowski@sp3piaseczno.pl   Link do quizu zostanie udostępniony na Forms.

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

W dniach 04 - 06.11.2020r. odbywają się w naszej szkole wybory online na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Prosimy o wejście na link:
i oddanie głosu na Waszego ulubionego kandydata. Głosujemy tylko raz i wybieramy tylko jedną kandydaturę.

Zapoznaj się z programami wyborczymi kandydatów.