Konkurs ekologiczny „Ratuj Naturę – Zbieraj Makulaturę”

2017-04-26

Gmina Piaseczno – Wydział Gospodarki Odpadami we współpracy z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną zapraszają uczniów do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym  „Ratuj Naturę – Zbieraj Makulaturę”.

Konkurs ma na celu podniesienie wiedzy uczniów z dziedziny ochrony środowiska, zasad zrównoważonego rozwoju i  ekologii ze szczególnym uwzględnieniem zasad selektywnej zbiorki odpadów. Dodatkowym celem jest tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Takie działania mają niewymierny wpływ na budowanie szacunku do otaczającej przyrody i środowiska naturalnego.

Ogólnopolski Konkurs "Hobbit - opowieści o powieści"

2017-04-26

Biblioteka Śląska w Katowicach we współpracy ze  Śląskim Klubem Fantastyki zapraszają uczniów piątej i szóstej klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  „Hobbit – opowieści o powieści”.

Zaproszenie na Zebranie Rady Rodziców w dniu 27 kwietnia 2017r

2017-04-26

Zapraszamy na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 27 kwietnia 2017 o godz. 18. 00.

Bardzo prosimy o OBECNOŚĆ PRZEDSTAWICIELI KAŻDEJ KLASY oraz wszystkich Rodziców zainteresowanych przedstawianymi problemami.

Poniżej tematy , którymi RR zajmie się na spotkaniu.

Komunikat o strajku 31.03.2017

2017-04-08

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Chciałabym Państwu podziękować za zrozumienie niełatwej dla nas sytuacji związanej z odbywającym się w piątek 31 marca 2017r. strajkiem pracowników oświaty w niektórych gminnych placówkach. Z informacji, które napływają do mnie ze szkół i przedszkoli wynika, że zdecydowana większość dzieci została tego dnia w domach, co z pewnością wpłynęło na reorganizację Państwa dnia i planów.  W imieniu własnym i Dyrektorów strajkujących placówek dziękuję za wspaniałą współpracę, wyrozumiałość oraz zaakceptowanie decyzji pracowników oświaty, którzy chcieli poprzez strajk wyrazić swoją dezaprobatę dotyczącą zmian w systemie edukacji.

Burmistrz Hanna Kułakowska -Michalak

Spotkanie informacyjne o projekcie PO WER w ZSP w Piasecznie

2017-04-01

W dniu 21 marca 2017 o godzinie 17.00 w ZSP w Piasecznie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu PO WER Mobilność edukacji kadry szkolnej. W spotkaniu brali udział nauczyciele, którzy w roku 2016 brali udział w wyjazdach szkoleniowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, pani Dyrektor Alicja Czarnecka oraz zaproszeni goście - zastępca burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak oraz nauczyciele ze szkół gminnych.

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Let's read English stories"

2017-04-01

Zapraszam uczniów klas 4-6 do udziału w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego \"Lets read English stories\".

W tym roku czytamy opowiadania Leonarda Leslie Brookea. Chętni uczniowie z klas IV czytają opowiadanie \"Goldilocks and the Three Bears\" http://www.shortkidstories.com/story/goldilocks-three-bears/
Chętni uczniowie z klas V czytają opowiadanie http://www.shortkidstories.com/story/tom-thumb-2/
Chętni uczniowie z klas VI czytają opowiadanie http://www.shortkidstories.com/story/golden-goose-2/

2017-03-26

Informacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w sprawie poziomu zanieczyszczenia powietrza. Alert Poziom II - pełny tekst alertu znajduje się w plikach do pobrania.

List Ministerstwa Edukacji do Rodziców, Dyrektorów Szkół, Nauczycieli w związku z najnowszymi zagrożeniami płynącymi z Internetu

2017-03-26

List Ministerstwa Edukacji do Rodziców,Dyrektorów Szkół,  Nauczycieli w związku z najnowszymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu.

Child games - Project is abort exhibiting children's games played in the garden.

2017-03-19

Cele:

• Budowanie poczucia wspólnoty, współdziałanie.
  • Tworzenie atrakcyjnej alternatywy dla środowiska wirtualnego.
  • Wzbudzanie pozytywnych emocji związanych ze wspólną zabawą na dworze.

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Piaseczno-2017/18

2017-03-15

Link do rekrutacji elektronicznej do przedszkoli i oddziału przedszkolnego : https://piaseczno.formico.pl/formico-parents/main.action

Czwartek, 2017-04-27