Sprawozdanie z Zebrania RR w dniu 28.10.2015 roku

ZEBRANIE RADY RODZICÓW   Data: 28.10.2014 (środa)

PRZEBIEG SPOTKANIA:

obecnych: 21 przedstawicieli klasowych Rad Rodziców oraz p. Dyrektor Alicja Czarnecka.

1. Przewodniczący – p. Tomasz Wielechowski – przedstawił plan spotkania:

1.  Zmiana statutu szkoły w zakresie kopiowania prac- działania RR.

2.  Opiniowanie budżetu szkoły.

3.  Ustalenie zasad dofinansowania wycieczek – podjęcie Uchwały.

4.   Propozycje zakupów za pieniądze zebrane na Pikniku 2015.

5.   Zmiany w Regulaminie RR.

6.   Funkcjonowanie lekcji etyki.

2. Pani Dyrektor zobowiązała się przekazać Radzie Pedagogicznej prośbę Rady Rodziców dotyczącą umożliwienia kopiowania sprawdzianów. Najbliższe spotkanie Rady Pedagogicznej odbędzie się dnia 18 XI 2015 r. i zostanie podjęta decyzja w ww. sprawie.

3. Przedstawiona została sprawa organizowania lekcji etyki, które odbywają się we wtorki i czwartki o   7.00 . Ze względu na niedoinformowanie rodziców ilość uczniów uczęszczająca na te zajęcia jej mała. Pani Dyrektor zobowiązała się do poinformowania rodziców w Librusie o odbywających się zajęciach etyki.

4. Omówiony został problem związany z organizowaniem komunii dla uczniów. Zgodnie z informacjami od rodziców dzieci muszą być przed szkołą na 30 min przed czasem, by odprowadzić je na różaniec.  Pani Dyrektor zobowiązała się porozmawiać w tej sprawie z katechetą.

5.  Pani Dyrektor poinformowała rodziców, iż na zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego szuka lektora. Środki finansowe na organizowanie tych zajęć są zapewnione.  Pani K.Makara zobowiązała się przekazać p. Dyrektor dane kontaktowe ewentualnego nauczyciela hiszpańskiego oraz przekazać wzór ankiety dla obecnych klas szóstych dotyczącej obowiązkowego języka hiszpańskiego w gimnazjum w celu ponownego oszacowania ilości chętnych.

6. Rada Rodziców zaproponowała zorganizowanie wyprzedaży starych podręczników. Pani Dyrektor oznajmiła, iż do 2016 r. wszystkie podręczniki uczniów na każdym poziomie nauczania będą bezpłatne i nie ma potrzeby organizowania wyprzedaży.

7. Przewodniczący Rady Rodziców przedstawił pomysł zbierania funduszy na „Dom Zośki”.

Pani Dyrektor poinformowała rodziców, iż szkoła współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Zalesia Dolnego i prowadzi projekt całorocznej współpracy. Pani Dyrektor rozmawiała z harcerzami i organizuje akcję na dzień wiosny pod hasłem patrona szkoły, by uzbierać fundusze na wsparcie akcji. Ponadto przedstawiła pomysł, by na Pikniku Rodzinnym 2016 pojawiło się stoisko nauczycielskie „Dla Zośki”.

8. Rada Rodziców podjęła decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu budżetu szkoły na rok 2016 pod warunkiem ujęcia w nim kosztów wprowadzenia języka hiszpańskiego jako drugiego języka obcego obowiązkowego w gimnazjum w nowym roku szkolnym 2016/17. Pismo w tej sprawie zostanie przedstawione Dyrekcji szkoły.

9. W sprawie dofinansowania wycieczek w roku szkolnym 2015/16 Rada Rodziców jednogłośnie uchwaliła następującą decyzję o wprowadzeniu poniższych zasad:

- podanie o dofinansowanie wycieczki musi być złożone w terminie do 31.03.2016r.

- podanie musi uzyskać pozytywną opinię wychowawcy oraz pedagoga szkoły

- kwota dofinansowania do wycieczek została ustalona na 50% ceny wyjazdu; kwota ta będzie jednak zależna zarówno od budżetu Rady Rodziców jak i aktualnych wpływów na konto funduszy Rady.

- w wyjątkowych przypadkach Rada Rodziców ma możliwość podjęcia indywidualnej decyzji o dofinansowaniu wycieczki.

10. Do Pani Burmistrz zostanie skierowane zapytanie w kwestii dofinansowania wycieczek dla szkoły w Głoskowie.

11. Podjęto decyzję, iż regulamin Rady Rodziców zostanie zweryfikowany, by dostosować go do zmieniających się przepisów oraz potrzeb.

12. Przewodniczący Rady Rodziców poinformował wszystkich zebranych iż będzie prowadzona jednolita strategia informacyjna mająca na celu szybką wymianę informacji oraz ulepszenie w ten sposób współpracy z rodzicami i szkołą.

13. Następne spotkania przedstawicieli Rad Rodziców zostało zaplanowane na   2 XII  (środa)  o godzinie 18:00.  ZAPRASZAMY !!!!