Zuchowe archiwum 2020/2021

Jesienny Złaz Hufca 2020

Pierwszą sobotę października spędziliśmy na złazie wyruszając z dworca PKP Zalesie Górne, leśnymi ścierzkami Chojnowskich lasów, przez Zimne Doły do harcerskiej bazy Hufca ZHP Piasecznoo w Nowinkach. w trasie mieliśmy do wykonania kilka zadań by móc spotkać się z panią Jesienią. Do naszych zadań należało min. ćwiczenie rzutów do celu, odnalezienie schowanych przedmiotów, zbudowanie domku dla krasnala, przeprowadzenie druhen przez las, odwiedzenie miejc pamięci. Po przyjściu do bazy czekał na zuchy pyszny posiłek i gra terenowa oraz Apel gromad zuchowych. Tak rozpoczęliśmy kolejny rok harcerski.

Sprawność kolejarz

W grudniową środę spotkaliśmy się na wyjątkowej zbiórce. Zuchy otrzymały zdobywaną w ostatnich tygodniach sprawność kolejarza, sprawności indywidualne i plakietkę Gromady. Na tej zbiórce można było także odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Cieszymy się, że mogliśmy chociaż na tak krótkie chwile spotkać się razem i złożyć sobie świąteczne życzenia.????

Sprawność Plastuś

W marcu zuchy zdobyły sprawność Plastusia

Obietnica Zucha

Na zbiórce 17 marca 2021 r. zuchy, które wstąpiły do Gromady w tym roku szkolnym, złożyły Obietnicę Zucha.

Zdobywamy sprawność ornitologa

Zdobywając sprawność ornitologa zuchy budowały ptasie gniazda.

Zdobywając sprawność ornitologa - w poszukiwaniu wodnych ptaków

W poszukiwaniu wodnych ptaków, dotarliśmy do Glinek w Gołkowie i udało się, spotkaliśmy w wodnych szuwarach dzikie kaczki. Nad stawem latały rybitwy a w drodze nad wodę widzieliśmy jastrzębia.