Wielki Turniej Piłki Nożnej dla harcerzy

W dniu 30 października 2016 roku, w naszym Hufcu, po raz pierwszy odbył się turniej piłkarski.

Organizatorami byli harcerze z 50 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Pietraszewicza Lota. Tego dnia na terenie klubu LKS Sparta Jazgarzew, pojawiło się wielu harcerzy, niosących transparenty i piłki.  Na miejsce docierali w różny sposób – pieszo,  ale byli i tacy, którzy przyjechali na rolkach. Po oficjalnym rozpoczęciu i prezentacji drużyn, rozległ się gwizdek sędziego i zaczęło się. Na płytę  główną boiska wchodziły kolejne drużyny, zapowiadane przez spikera. Na trybunach kibice z transparentami w rękach zagrzewali do gry, przy dźwiękach płynących z głośników, za co odpowiadał Mateusz Nowicki. W przerwach między meczami można było się posilić pyszną kiełbaską z grilla, a piłkarze walczyli o punkty. Mecze były bardzo ciekawe a poziom bardzo wysoki. Emocji na boisku i trybunach było wiele.  Po zakończeniu gry  zostały podliczone punkty i ogłoszono wyniki.

I  miejsce zajęła 50 WDH prowadzona przez kapitana Tomka Danisa w składzie: Filip Biront, Maciek Murawski, Bartek Wyporski, Julek Walendziak, Bartek Laskus, Maciek Pielaszek, Kinga Kluczyńska, Patrycja Mergner, Patrycja Godlewska, Angelika Banaszczak, Marta Maleszyk, Weronika Kołakowska, Patrycja Górska, Laura Dudek – Ciołkiewicz. Na II miejscu uplasowali się Wędrownicy z  5 DW „Wataha”,  zaś III miejsce zajęli harcerze z 27 KDH Watra.  Przyznano także nagrody dla najlepszych strzelców – Adam Stocki z 5 DW i Julek Walendziak z 50 WDH .    Zaś najskuteczniej bramki pilnowali  Staś Kowański z 41 WDH  i Bartek Laskus z 50 WDH za co  otrzymali nagrody dla bramkarzy. Fantastycznych kibiców i najlepszy doping miały 52 DH z Jazgarzewa oraz 50 WDH z Gołkowa, gdzie harcerze poza transparentami przyprowadzili ze sobą młodsze pokolenie - zuchy.  Zwycięska drużyna rozegrała sparing z profesjonalnymi piłkarzami Sparty Jazgarzew pokonując ich w ostatecznej walce 3:2.